IBC adapter with 1.5" fine thread ET - connection S60x6 / 62mm / 2.44"
Barrel Trading GmbH & Co. KG
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 149 | €12.00 |
| From 150 | €9.52 |
Available, delivery time: 1-3 workdays
-
Product number: YP0490
Product information
Our IBC adapter with a standard S60x6 thread as tank side connection and a 1.5" fine thread for the connection of further adapters.
| Food safe: | No |
|---|---|
| Gasket: | PE-Schaum |
| Measured diameter: | 55 - 62mm |
| Outlet size: | 1,5" Feingewinde - Außengewinde |
| Tank connection: | S60x6 (2" / DN50) Grobgewinde - Innengewinde |
| UN-Zulassung: | Nein |
| VPE: | 150 |
| Material: | PP |
| Thread: | Grobgewinde auf Feingewinde |
| GPSR: | Hersteller / EU Verantwortlicher: Barrel Trading GmbH & Co. KG, Waagäckerstr. 14, 74405 Gaildorf, DE / info@barrel-trading.com |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
